meee (:
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
meee (:

i want to show they dont own me - if i gonna die i want to still be me ♥

You are not connected. Please login or register

התחלה של סיפור... עוד לא החלטתי בדיוק על שם אבל יש לי כבר רק ראשון (:

2 posters

לך לעמוד : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Next

Go down  הודעה [עמוד 1 מתוך 34]

תותי פרוטי D:

תותי פרוטי D:

תחושת הקור עברה בי כשהלכתי במסדרון השקט.
"אני מאחלת לך בהצלחה בסמסטר הקרוב," אמרה לי גברת דיגרוב - מנהלת בית הספר המחוזי,
"תודה." הודיתי לה - ופניתי לצאת. "את הספרים אקבל בכיתות?" שאלתי כשפני מופנות לדלת - "בהחלט." אישרה גברת דיגרוב את דברי. יצאתי.

עמדתי מול הדלת של כיתת המתמטיקה - דפקתי וחיכיתי לתשובה. "יבוא." שמעתי קול של איש בוגר - נכנסתי.
"חיכינו לך! ברוכה הבאה לבית סיפרנו." אמר המורה. חייכתי את החיוך החביב ביותר שהצלחתי להפיק: "תודה." הודיתי לו - נתתי לו את הדף שנתנה לי המנהלת בבוקר אותו יום. "הנה הספרים שלך לבינתיים, בקרוב תעברי מבחן ותדעי בדיוק את מערכת השעות שלך. שמי ווילבור מליבר - אדון או מר מליבר בשבילך, ואני מאחל לך סמסטר נעים" אמר לי המורה ששמו התברר לי באותו רגע. "את מוזמנת לשבת שם" אמר אדון מליבר והראה לי מקום פנוי בשורה האחרונה על יד החלון, הלכתי - עוברת בין השולחנות, מנסה לא להחזיר מבט לכל הבוהים בי.
בסוף התיישבתי במקומי החדש ופתחתי בעמוד הרצוי. במקביל פתחתי את מחברת חשבון והתחלתי לשרבט ציורים. דלת הכיתה נפתחה - ונער בלונדיני, גבוה, קצת שזוף ובעל עיניים כחולות ומהפנטות. הרמתי את מבטי אל הדלת "מר אמסטרונג! כמה נחמד שהועלת בטובך להגיע לשיעור! מה קרה?" קרא אדון מליבר בקול משעשע. "סליחה אדוני, לגברת סייסון היה פנצ'ר, אז עצרתי לעזור לה." הסביר הנער, וכהוא הרים את ראש מבטי פגש בשלו, ואני נשבעת שיכולתי לבהות בעיניו המהפנטות עוד זמן רב.
"אם זאת הסיבה, אז אין שום בעיה!" חייך מר מליבר ולי נותר להבין כמה פתטי הסיפור. הנער הזה - הוא הילד הטוב, שכל ליבו טהור! בחיי...
הוא התקדם - רק שלא ישב לידי ייחלתי - ושלא כרצוני - הוא התיישב לידי. אדון מליבר הסתובב לכתוב תרגיל משוואות על הלוח. הנער לא הביט אפילו לכיווני. במשך כל השיעור שתקנו - לא החלפנו מילה. בצילצול ללכת הביתה הוא יצא, והלך עם חבריו. סנוב - חשבתי. סתם סנוב, חנפן ופתטי. יצאתי אחרונה - לא יכולתי לומר שהשיעור היה מאתגר במיוחד, ובטח שלא בשבילי - שסופגת נוסחאות מתמטיות מגיל אפס. הלכתי בביטחון אל מר מליבר שכתב דבר מה במחברתו.
הנחתי את המחברת שלי על שולחנו. "אדון מליבר? הייתי רוצה לעלות יחידה. אני חושבת שיהיה לי קל מידי ביחידה הזו." אמרתי לו. הוא הרים אליי מבט - מופתע - "מדוע את חושבת שאת צריכה לעלות הקבצה?" הוא שאל.
"טוב. אני מכירה את החומר טוב מאוד, והאמן לי שאם אלמד ביחידה הזו אני רק אשתעמם."
"אנסה לקבוע לך תאריך למבחן. אבל אני לא מבטיח שזה יקרה מהר כל כך. ולא משנה מה את צריכה לתת את כל כולך."
נו בטח, מתי אני לא נותנת את כל כולי? הודיתי לו ויצאתי מהכיתה הביתה.
חיפשתי את המכונית השחורה שלי, איתרתי אותה ולחצתי על כפתור הפתיחה. התקדמתי לעברה ונכנסתי. לחגור, להתניע, להפעיל את הרדיו ולנסוע. העברתי לדיסק, אותו שמעתי כל כך הרבה פעמים. אני כל הזמן שוכחת להחליף דיסק. אני רוטנת לאבא בדרך כלל - אבל הוא טוען שאני רק מתרצת ושאני עצלנית מידי.

מול שביל הגישה חניתי את המכונית, נעלתי אותה ויצאתי לעבר הבית.
לא היה צורך להוציא את המפתח מהתיק - הדלת הייתה פתוחה, אבא לא יצא בכלל מהבית - כרגיל - זרקתי את התיק בכניסה וכשבאתי להתחיל לעלות לחדרי אבא יצא מהסלון: "ככה הולכים? בלי לאכול?" שאל תוך כדי סיבוב הכפית בכוס הקפה שלו. נאנחתי. "אני בסך הכל הולכת להחליף חולצה ומכנס." תירצתי לו. "רק תזכרי שמכונת הכביסה החדשה עוד לא הגיעה, אז אל תבזבזי את כל הבגדים." הזכיר לי אבא - וכל החשק שהיה לי עד עכשיו להחליף בגדים נעלם באותו רגע. נאנחתי וירדתי למטבח הקטן.
פתחתי את המקרר הקלאוסטרופובי שלנו ובחנתי. שום דבר מיוחד - מרק מיום שישי, ריבת תות תוצרת בית, גבינה ולחם. הוצאתי את הלחם ואת הגבינה והכנתי כריך.
אבא הצטרף אליי, "אני מזכיר לך שהיום את הולכת לעבודה שלך. מתרגשת?" שאל אבא, כן - כמו צפרדע בצנצנת במעבדת המדע בתיכון למחוננים בקנדה, רציתי לענות.
"לא." עניתי לו בחיוך. "מותר להתרגש, בלייר - אין בכך שום דבר רע."
"זו בסך הכל עבודה מטומטמת, אבא," אמרתי.
"בלייר!" אמר אבא והשתתקתי. אבא לא מוכן לשמוע אותי מדברת ככה. בעצם - הוא כמעט ולא מוכן לשמוע אותי אומרת דברים רעים.
"כדאי שאלך להכין שיעורי בית לפני שאצא לעבודה." אמרתי.
איך בכלל הצלחתי להכנס לסיפור הזה? של העבודה? חשבתי. ובעצם - ידעתי את התשובה.
כשהגענו לארצות הברית, הייתי בודדה - ישבתי בבית שעות רבות בלי לדבר עם איש, כי בעצם - גם כשאבא שלי בבית אנחנו לא מדברים כמעט. לאחר שיעמום ואי מעש לא נורמלי - נכנעתי, ויצאתי - התנעתי את מנוע המכונית - שלמען האמת לא הייתי בטוחה עם יפעל בכלל, אחרי כל כך הרבה זמן שלא נהגתי במכונית - עברתי ליד החנויות השונות ועברתי ראיונות עבודה. בסוף עמדתי מול מסעדת החוץ "דה - צ'מפיונס" מסעדה יקרה יחסית ממש על הים: לקחתי נשימה עמוקה ונכנסתי. המארחת הביטה בעיני וחייכה: "שלום, הזמנת מקום?" היא שאלה, "למען האמת אני פה בגלל המודעה על הדרושים." חייכתי אליה את החיוך החביב ביותר שהצלחתי. "אני מיד אפנה אותך למנהל." אמרה המארחת וטיפלה בסועדים רעבים שחיפשו מקום.
אחר כך היא הכניסה אותי לפגישה עם המנהל. ותוך יומיים העבודה הייתה בידי.

השיעורים היו משעממים במיוחד, ובלי לשים לב - לא פעם מצאתי את עצמי משרבטת ציורים במחברות, ולא פעם גיליתי שבציור ששרבטתי במחברות השונות - ציירתי את הנער משיעור מתמטיקה, הבלונדיני... עם העיניים הכחולות...
חיכיתי שהזמן יעבור ואלך לעבודה... חיכיתי לרגע בו אצא מהבית ואעלם מפה לזמן מה. זאת הייתה המשאלה אליה ייחלתי - לעזוב את השקט התמידי של הבית שלי, את הציפיות של אבא ממני. רציתי להיות חופשיה ולגור בבית משלי, בית שרחוק מכל אחד קיים. לשבת כל היום ולהנות לי בשקט.
השעון הראה רבע לשש, לבשתי את החולצה עם הלוגו של "דה צ'מפיונס". והבטתי בבואתי שבמראה. שיערי השחור והחלק שהגיע עד המותניים, עיני החומות הפשוטות, פני הבהירות. אני לא נראית מיוחדת - בשום מצב. "למדת בבית הספר למחוננים הנחשב ביותר בעולם, תפסיקי לדבר שטויות! בוודאי שאת מיוחדת!" אמר לי אבא לא פעם, אבל אני לא הרגשתי מיוחדת - בטח שלא בשל הנסיבה אותה הציב לי אבא.
אספתי את שיערי בגומיה בצורה האופיינית לי וירדתי. "אני הולכת" הודעתי. "תהני, ואל תחזרי מאוחר, בלייר, יש מחר לימודים." אמר אבא.
יצאתי בלי לומר עוד מילה, התנעתי את המכונית ונסעתי למסעדה, לעבודתי החדשה.

איחרתי. הרגשתי כמו בצניחה חופשית. יורדת בכזאת מהירות ולפני שאני מספיקה להנות קצת אני כבר על הקרקע. גשם התחיל לרדת ובמקום לבדוק מקומות אפשריים לחניה לפני כן, הייתי צריכה לעבור רחוב - רחוב בשביל למצוא מקום חניה, אבל משום מה - לא היה מקום חניה אחד פנוי.
אבל בסוף מצאתי מקום חניה - במרחק 6 רחובות מהמסעדה. רצתי בגשם, ללא מטריה או מעיל וברחוב רק יכולתי להניח שאנשים מביטים בי - בוהים וחושבים: "מי זו הילדה המוזרה הזו שרצה ברחובות בלי מטרייה או מעיל ונרטבת עד העצם?"
כשהגעתי למסעדה הייתי כולי רטובה. "איחרת!" אמרה לי איזבלה, אחראית המשמרת, - כבר ביום הראיון גיליתי שהיא "הבוסית של המלצרים" במקום, היא הכי אחראית.
"כן כן." אמרתי בשיעמום - בחיי שלא היה לי כוח לשמוע את הדיבורים שלה. "תסלחי לי?!" אמרה איזבלה,
שיט.
"אל תהיי כזאת קשה, איזבלה! זאת הפעם הראשונה שלה - היא לא ידעה כמה קשה למצוא חניה בעיר הזו." אמר נער אחד. ולהפתעתי זה היה הנער, הנער משיעור מתמטיקה. הוא חייך אליי.

"את יכולה ללכת." הוא אמר לי, לאחר שנסגרה המסעדה באותו היום. "אני בסדר... עוד לא מאוחר ממש." אמרתי וחייכתי, "באמת עזרת היום לאחת המורות בטיפול בפנצ'ר? או שרצית לצאת נקי מהאיחור שלך היום?" שאלתי.
הוא צחק. "את לא מאמינה לי?" הוא שאל.
"סליחה אדוני, לגברת סייסון היה פנצ'ר, אז עצרתי לעזור לה" חיכיתי את נימת קולו מהיום בבוקר, והוא צחק - "אני באמת עזרתי לה, בלייר."
"מאיפה אתה מכיר את שמי?" שאלתי, מופתעת והמומה.
"כתוב לך על התג וראיתי את השם שלך היום כתוב על מחברת מתמטיקה." הוא השיב לי.
"טוב - אז שמי בלייר, מה שמך?" שאלתי אותו. "הו כן! ידעתי ששכחתי משהו. שמי אדוארד, אדוארד אמסטרונג." הוא הושיט לי יד ללחיצה ובשביל להיות מנומסת נענתי בחיוב ללחיצה. "אז אתה עובד פה?" שאלתי.
"לא בדיוק."
"מה זאת אומרת?"
"אני לא מקבל על זה כסף..."
"התנדבות?"
"הו לא. אבא שלי הוא הבעלים של המקום."
עמדתי שותקת, המסעדה בה אני עובדת - היא בעצם רשת והבן של הבעלים איתי בכיתה. "מה?" הוא שאל בחיוך, "זה פשוט מוזר... המסעדה הזו מפורסמת בכל אמריקה ושלא נדבר על זה שהיא מחזיקה בתואר "5 כוכבים"." אמרתי בשקט. "את בחורה מצחיקה, בלייר." אמר אדוארד. קול צילצול נשמע. "תסלחי לי לרגע," ביקש אדוארד והוציא מכיס מכנסו מכשיר טלפון נייד ונכנס לחדר הסמוך -
לאחר כמה דקות הוא חזר והתנצל. "אני חושבת שאני כבר צריכה להתחיל ללכת... אבא שלי יתחרפן עם לא אחזור הביתה בקרוב." אמרתי לו. "חכי דקה... אלווה אותך, אני רק צריך לכבות את האורות ולהפעיל את האזעקה." אמר אדוארד.
היססתי - מצד אחד, לא רציתי ללכת לבד עד המכונית - חניתי אותה באיזה רחוב לא מוכר ופחדתי ללכת לבדי. ומצד שני, הכרתי את אדוארד רק היום - ומה יחשבו עליי אם אלך כבר בערב הראשון של הלימודים עם התלמיד טהור הלב והעשיר. "בסדר..." אמרתי בשקט והתיישבתי על בר המשקאות. הוא חייך וכיבה את האורות, לאחר שחיכיתי לו 3 דקות בערך, בהן הוא ניסה להפעיל את האזעקה.
"שנלך?" שאל.
הנהנתי ויצאנו. "קר לך?" הוא שאל אותי ולמען האמת - לא יכולתי לשקר: רעדתי מקור!!! הנהנתי.
אדוארד הוריד מעליו את המעיל והניח אותו על כתפיי. "קחי... זה יחמם אותך." הוא חייך. "תודה." הודיתי לו.
כשהגענו למכונית השחורה שלי - החזרתי לו את המעיל. וגם כשהתנעתי את המכונית ונסעתי הוא עמד שם: במקום בו נפרדנו - הוא חיכה לראות עם אני בסדר... שאני נוסעת בשלום...

הגעתי הביתה וזרקתי את המפתחות בכניסה. "אני שמח לראות שהועלת בטובך לחזור הביתה!" צעק אבא. למען האמת - זאת לא הייתה צעקה ממש, הוא פשוט דיבר בטון גבוה שנשמע כמו צעקה בעיני. "לא חשבתי שהעבודה שלי תהיה למשך כל כך הרבה שעות." עניתי לו בשיעמום. "אני הולכת להתקלח." המשכתי.
"שזה לא יקרה שוב - בלייר." אמר אבא בעוד אני עולה במדרגות. "כן כן..." אמרתי. "אני אולי עובר על זה בקלות - אבל עם הייתה זו אמא שלך פה, היא הייתה מרתקת אותך לחודש לפחות." הוא אמר, ואני נעצרתי - אני גרה בחברת אבא שלי בערך מגיל 5 - כשאמא עזבה אותו ומי יודע לאן - היא שולחת לי מייל פעם בחודש, לראות שאני בסדר ושהחיים מתנהלים כרגיל ושהכל טוב אצלי
"את תמיד מוזמנת לשלוח לי מייל, בלייר... אל תתני לי להרגיש שאת לא רוצה בקשר הזה." כתבה לי אמא לא פעם. אבל אני באמת לא רוצה בקשר הזה... היא לא התקשרה מעולם ולא באה לבקר או ביקשה שאני אבקר אותה.
אבל דבר אחד אני יודעת - אמא, לא הייתה מרתקת אותי. היא קלילה, צעירה, והכי חשוב: מבינה. אני פשוט דוחה את ההבנה הזו...
המשכתי לעלות במדרגות - התקלחתי ונכנסתי למיטה - לא טרחתי לחזור למטה ולומר לאבא ברכת לילה טוב... הוא הרגיז אותי... יותר מתמיד.
שכבתי במיטה, ובהיתי בתקרה עד שעיני נעצמו...

galgal12

זה מהמם!! מאיפה את ממציאה את זה??

תותי פרוטי D:

תותי פרוטי D:

תוודה 3>

ואין לי מושג. זה פשוט בא [:

galgal12

חחח כשרונית אחת

תותי פרוטי D:

תותי פרוטי D:

חחח תודה 3> אני אשתדל להיות משועממת בשביל לכתוב פרק 2 XDגג

galgal12

חחחח לא צריך להיות משועמם בשביל לכתוב

תותי פרוטי D:

תותי פרוטי D:

אולי...

פרק 2

"נמאס לי!" צעקתי בזמן שירדתי לסלון - לבושה בגופיה ובמכנס קצרצר. "מה קרה?" שאל אותי אבא בשיעמום. "מתי אתה חושב ללכת לסופר?" שאלתי ברוגז.
"לא יודע. למה? משהו דחוף?"
"כן! אוף. למה אני צריכה כל חודש להיות התירוץ ליציאה לסופר?" אמרתי ברוגז.
"את ממש מגזימה, בלייר, את ממש לא התירוץ ליציאה לסופר. אני יוצא לסופר בלי שזה קשור אלייך." אמר אבא, לא היה לי כוח לוויכוח הזה - אני יודעת מי צודק, וזה לא הוא. עליתי לחדר ושלפתי מהארון ג'ינס וגופיה. ובכיתי - נמאס לי להיות זאת שבגללה הבית הדפוק הזה מתפקד כמו שצריך, זאת שבגללה משלמים מה שצריך מתי שצריך, שבגללה הולכים לסופר, מתקשרים לאחל שנה טובה, מנקים את הבית כי היא סטרילית, זאת שבגללה דברים קורים.
"בלייר. כמעט שמונה, שלא תאחרי," דפק אבא על דלת חדרי ואמר.
קינחתי את אפי והבטתי במראה - שום שטיפת פנים לא תוכל להסתיר את העובדה שבכיתי. הוצאתי מאחת המגירות תיק איפור וחיפשתי את המייקאפ. קצת מייקאפ, קצת עיפרון שחור ומושלם - לא רואים שבכיתי.
יצאתי יחפה אל המכונית, התיק על גבי ובידי נעליים. קליק - לחגור, להתניע, להפעיל רדיו ולנסוע - ככה עובדים חוקי הנסיעה של בלייר בקר. ניסיתי לשכוח את מאורעות הבוקר, לדמיין שקמתי מאורגנת במכונית - במקום היחיד שאני מרגישה חופשיה מאבא, חופשיה מהבית, מהלימודים.
הגעתי לבית הספר, בקושי מצאתי חניה - מסתבר שהרחובות שליד המסעדה הם לא היחידים שמצריכים הכנה נפשית מוקדמת. נראה כי באותו יום, שלא כמו קודמו, החליטו כל תלמידי בית הספר להתהדר במכוניותיהם ולהגיע ביחידים לבית הספר. יצאתי מהמכונית - כשהתיק שוב על גבי והנעליים בידי. לא פעם בהו בי תלמידים, ואני כהרגלי לא טרחתי להעיף מבט לכיוונם. נכנסתי לבניין והתקדמתי לעבר הלוקר שלי - ואז ראיתי אותו: את אדוארד אמסטרונג. והוא לא היה לבדו, הוא היה בחברת שתי בנות ושני בנים ונראה היה שאחת מהן מטורפת עליו! היא חיבקה לו את הזרוע ולי זה נראה כאילו היא עוצרת לו את זרימת הדם. הם דיברו וצחקו יחדיו, הם - שלא כמו כולם, לא בהו בי בגלל שאני בלי נעליים... בעצם... רק הוא בהה בי. זרקתי את התיק על הרצפה והתיישבתי לצידו, לנעול את נעליי. הוא חייך וצחק וחזר לדבר עם חבריו. אני כבר שונאת אותך - חשבתי.
צילצול. לקחתי את התיק וחיפשתי את הנייד שלי. "יש שיעור." שמעתי קול ומיד הרמתי את מבטי. הוא הושיט לי יד. בלי לומר כלום הושטתי לו יד והוא משך אותי לקום.
בום! "אחח!" קראתי. "את בסדר אני ממש מצטער." אמר אדוארד ממש במהירות. "אידיוט!" אמרתי. "אתה לא רואה שהלוקר פתוח?!" שאלתי בכעס. "יורד לך דם." הוא אמר ונגע במצחי במקום בו קיבלתי את המכה. "אל תיגע בי!" אמרתי בכעס, "מספיק פצעת אותי היום!".
"אני באמת מצטער, בלייר." הוא הצטער. "בואי, אלווה אותך לשירותים כדי שתוכלי לשטוף." הוא אמר והלך אחרי.
"אתה יודע, לא תוכל להכנס לשירותים של הבנות." אמרתי. הוא צחק. "אז אני אחכה לך בחוץ." אמר.
"אידיוט."
"את אוהבת לקלל או משהו?"
"לא. אבל אני חושבת שאין מילה מתאימה יותר לתאר אותך."
הוא צחק - "באמת בלייר, על רקע מכה קטנה - ניסיתי לעזור."
"אתה מנסה יותר מידי, אתה לא חייב להיות נחמד אליי. אני לגמרי בסדר עם זה."
"אני יודע שאני לא חייב - אבל אני רוצה."
"למה? לא עשיתי כלום שיכול לגרום לך לרצות להיות נחמד אליי."
"לא צריך סיבה לכל דבר, בלייר."
שתקתי, "שירותים." חייכתי, "כמה חבל - הייתי מאוד שמחה לדבר איתך אבל אין כניסה לבנים." אמרתי וטרקתי לו את הדלת בפרצוף. אוף! לא היה כמעט דם, רק סימן שריטה וקצת כחול. הרמתי את התיק ודחפתי את ידי בתוכו בתקווה למצוא את המייקאפ שלי. מצאתי אותו כמובן, בין ספר המתמטיקה שלי למחברת הספרות. ליתר דיוק מצאתי חצי ממנו - את הפקק - החצי השני, המשחה, עדיין היה זרוק איפשהו בתיק. נאנחתי והמשכתי לחפש: "אממ בלייר? הכל בסדר שם?" שמעתי את קולו של אדוארד. "כן." עניתי בשקט והצלחתי לאחוז בשפורפרת המייקאפ. 'בתקווה שנשאר כאן עוד משהו' חשבתי וייחלתי לכך שהמשחה לא נגמרה וכל חיפושי לא לשב. ובהחלט נשארה משחה - מרחתי על הפגיעה והבטתי במראה, היה אפשר לראות קו מעל הגבה הימנית שלי אבל זה לא נראה יותר מזה. לקחתי נשימה עמוקה - נרגעתי, לחזור עכשיו לאדוארד לא התאים לי במיוחד.

"גברת בקר ואדון אמסטרונג! נחמד לראות אתכם," אמרה גברת צ'נג, המחנכת שלי. "ספרו לי, את מי פגשתם בדרככם לפה?" אמרה גברת צ'נג - יאמר לזכותה שהיא נראתה דיי נורמלי. לבשה מכנסי ג'ינס קצת צמודים וגופיה. בעיני? היא נראתה כמו סטודנטית וממש לא כמו מורה. לא כמו המורות שאני הכרתי בכל אופן, הן, היו לובשות חולצות מכופתרות ועניבות וג'קטים מחוייטים וחצאיות שפעמים רבות בכלל לא החמיאו להן. השיער שלהן היה אסוף בתמידיות ובקפדנות שאף לא שערה אחת ברחה מהגומייה. ובעצם - שום דבר בבית הספר החדש לא היה דומה לבית הספר בקנדה, או כמו שאבא כינה אותו לא פעם: ה-בית ספר. בהתחלה זה סתם היה מצחיק, אחר כך זה נהיה מעצבן. אבא תמיד ייחס ללמידה שלי ולבית הספר חשיבות אדירה ובעיני גם דיי פתטית, "הבת שלי הולכת לבית ספר נחשב. הנחשב ביותר בעולם!" היה אומר לא פעם, ובכל פעם כזאת רציתי פשוט שהאדמה תבלע אותי ואני אעלם.
"אני מצטער גברת צ'נג, פשוט... בלייר קיבלה מכה אז ליוויתי אותה." אמר אדוארד לבסוף והסיט אותי ממחשבותי. איזה בושות! סקרתי את הכיתה ומבטי התנגש במבטה של הילדה שחיבקה את זרועו של אדוארד והיא לא הייתה מרוצה מהעניין. בכלל לא. המבט שלה היה קר, זה הפחיד אותי מעט בעיקר בגלל שעיניה האפורות היוו למבט הזה המון משמעות. היא לא תניח לנושא, ללא ספק. שיט.
"ועכשיו את בסדר?" הפעם הייתה זו גברת צ'נג שהסיחה את דעתי. "כן, זאת לא מכה חמורה" מילמלתי. גברת צ'נג פתחה את הקלסר שלה והורתה עלינו לשבת. התיישבתי בשורה השלישית - היכן שהיה פנוי, יום שישי היה היום היחיד בו זכתה הכיתה להיות בהרכב מלא למשך 4 שעות, לכן נוצר המצב שלא זכיתי להכיר את כל הפרצופים. צפיתי באדוארד הולך מתוח לעבר מקומו - ליד הנערה. הוא התיישב במקומו והנערה זזה עם כיסאה הצידה ממנו. יכול להיות שגרמתי למשהו חמור בקשר של השניים? תהיתי, קיוויתי שלא.
בהפסקה לא היססתי לדקה, אספתי את המחברות והתיק ויצאתי בזינוק מהיר למדשאות.
בלי לחשוב יותר מידי, התיישבתי - בעיקרון, רציתי להשתטח על הדשא הירוק שכיסה את השטח, אבל בכל זאת - ידעתי שאם לא לי, לאבא שלי חשוב שיהיו לי חיי חברה אולי לא המוניים אבל שיהיו, ומה יחשבו עליי עם אשתטח על הדשא? זה בוודאי לא יתרום לכלום. הוצאתי את נגן המוסיקה שלי ודחפתי את האוזניות לאוזני. הקשבתי למוזיקה המתנגנת והבטתי אל הים שנמצא באופק: מצחיק לחשוב שעכשיו הוא קרוב כל כך. בבית הקודם - בשביל להגיע למקום רחצה - לא מלאכותי - היינו צריכים לנסוע מרחק של שעתיים נסיעה כדי להגיע לאגם. אמנם הנסיעה הייתה ארוכה ומאוד מייגעת אבל זה היה שווה הכל. האגם היה מהמם, והמים בו תמיד היו נעימים. בקיץ - הייתי נוסעת עם חברים לאגם, היינו יושבים שעות - עושים קומזיץ, שוחים, משחקים ומבלים עד השעות הקטנטנות של הלילה. נגישות לים הייתה דבר מדהים בעיני. יד נגעה בכתפי וניערה אותי. הבטתי לכיוונה והוצאתי את האוזניות מאוזני: "יש צילצול" אמרה נערה עם שיער מתולתל, זיהיתי אותה מהשיעור. "תודה" הודיתי לה וקמתי. ניקיתי את הדשא שנדבר למכנסי ולקחתי את חפצי.

שאר היום עבר באיטיות. בוחן פתע בלשון, בוחן פתע בספרדית ועוד הרבה לימודים. לא דיברתי עם אדוארד - הוא גם לא ניסה לדבר איתי. אבל לא ראיתי עוד את הנערה עם העיניים האפורות איתו.
אחרי הצהריים, בסוף יום הלימודים - נעמדתי ליד מכונת השתיה וחיכיתי שהמשקה ש"הזמנתי" יהיה מוכן. עיניין של שניות אבל הן עברו באיטיות רבה:
הבטתי על הנערה עם העיניים האפורות מושכת את אדוארד אחריה. הם נעמדו ליד מכונית ב מ וו שחורה. "מה הקטע שלך?" שאלה הנערה.
"על מה את מדברת, אן?" הוא שאל.
"אתה עושה לי דווקא כי אמרתי שהכל אצלך קשור רק למסעדה של אבא שלך? הייתי צינית, אד - צינית." היא עונה לו
"את כועסת עליי בגלל שליוויתי את בלייר? ברצינות? בסך הכל הייתי נחמד אליה - היא ממש נחמדה. את צריכה לנסות להכיר אותה - אפילו קצת. נו... בחייך, אן," הוא התחנן. אבל אן - ששמה נודע לי - עמדה על שלה. "אני באמת אוהבת אותך. אבל אני לא רוצה להיות מובכת ככה. אם אתה אוהב אותי - אל תוותר עליי ככה. אל תיתן לי להרגיש שאתה עוזב אותי. בבקשה." היא אמרה.
הוא כרך סביב מותניה את ידיו ונישק אותה. ואז הרגשתי את זה: כאילו משהו מכה את חזי בכל הכוח.
"עכשיו את סולחת לי?" הוא שאל אותה. היא הינהנה. "את צריכה טרמפ הביתה?" הוא שאל - ידיו עדיין כרוכות סביבה. היא הנהנה. "המכונית עוד לא הגיעה מתיקון..." היא גילתה בעצב. "אז איך הגעת היום?" שאל אדוארד מופתע - היא ציחקקה: "לקחתי טרמפ עם ניק" היא אמרה בשובבות. "אני מקווה שזה לא מפריע לך." היא המשיכה. "להפך," הוא אמר והרים אותה לנשיקה ארוכה. "זה ממש לא מפריע לי." אמר.
לקחתי את כוס הנייר עם המשקה שהתקרר בינתיים. ירדתי במהירות במדרגות של בית הספר לעבר החניה. לא רציתי לפגוש בהם אז הלכתי מסביב להם. נכנסתי למכונית ונסעתי הביתה.

"שום איחורים!" אמרתי בגאווה לאיזבלה. "כן... מה זה? יצאת שלוש שעות לפני שהיית צריכה לצאת?" היא שאלה בצחוק. "לא. אבל ערכתי מחקר קטן וגיליתי שהשעות העמוסות ביותר בחניות שלאורך החוף הן בשעות הבוקר. אז חניתי לפני שעה וחצי והלכתי להסתכל על ג'ינסים. אמרו לי ש"ג'ודי" זאת חנות ממש טובה." סיפרתי. "אוי כן, יש להם בגדים מדהימים!" התלהבה איזבלה. "כשעברתי לעיר, החבר שלי לקח אותי לשם וקניתי את כל החנות. תשמעי אני ממש לא מגזימה." היא סיפרה בחיוך. אולי היא טיפוס מסודר וקפדני אבל אפשר לחיות להסתדר עם הדרישות שלה. "אכפת לך שהמשמרת שלך היום תהיה עד הסגירה היום? גם אני וגם אלה צריכות ללכת מוקדם היום." היא שאלה בהיסוס.
"שום בעיה." אמרתי ולקחתי סינר.

"מקווה שנהנתם" אמרתי בחיוך לזוג נערים שקטנים ממני בקצת. כשהם קמו ללכת. המארחת כבר הלכה הביתה וכמוה גם רוב העובדים ואלה שנשארו בדיוק עשו את ההכנות ליציאה הביתה. דלת המסעדה נפתחה - "סליחה, אבל אנחנו כבר סגורים." אמרתי והשתתקתי. הסתובבתי. אוף. "אני יודע שסגרתם, אבל איזבלה החכמה שכחה לתת לך את הקוד והמפתח." אמר אדוארד. "טוב... קורה." אמרתי בשיעמום. "כן.. אני מאמין שאת צודקת..." הוא אמר - והתקרב אליי. "אל." אמרתי וזזתי הצידה. לאחר שתיקה מביכה הסתובבתי:
"תגיד - למה בכלל התחלת לדבר איתי? הרי יש לך חברה, אתה לא צריך אותי." שאלתי.
"רציתי להיות נחמד אלייך, זה הכל." הוא השיב.
"טוב, יופי לך. עכשיו הגיע הזמן שתתחיל להחזיר את מרבית תשומת הלב לחברה שלך, היא ממש רוצה את זה." אמרתי בבוז.
"נו באמת, בלייר, אפשר לחשוב שאת מקנאה. רגע - את מקנאה?" הוא שואל ונימת קולו נהיית מעצבנת בטירוף. "מה פתאום מקנאה?!" שאלתי בעצבים. הוא צוחק. אבל אותי זה לא מצחיק.
"תסגור פה, טוב?" אמרתי והרמתי את תיקי על כתפי. "ביי" אמרתי ויצאתי.
נכנסתי למכונית והנחתי את ידי על ההגה: ומה עם מה שאדוארד אמר באמת נכון? ואני פשוט מקנאה? זה אפשרי? לקנא במישהי בגלל מישהו שאני מכירה אותו רק יומיים? ישבתי בקור בתוך המכונית 10 דקות שלמות. ואז התנעתי ונסעתי הביתה. אל אבא, שבוודאי מתחרפן עם כוס קפה ומחכה שאחזור. אבל מחר שבת אז אין סיבה שהוא ירתק אותי. נכון?
הגעתי הביתה והלכתי בשביל הגישה אל הבית. "אני בבית." הודעתי על בואי והבטתי על המסדרון שמולי. שמעתי את קולות הקריין מהטלוויזיה הדולקת וראיתי את האורות שלה. אבא בטח צופה בטלוויזיה או ישן מולה... שיערתי.
נכנסתי למטבח והופתעתי לראות שהמקרר מלא, וכמוהו גם הארונות שבמטבח. אז אבא עשה קניות היום... חייכתי - "את בטח ממש גאה באבא שלך עכשיו." שמעתי אותו אומר - "אוהו! בוא לא נגזים." אמרתי בחיוך. "אני הולכת להתקלח" הודעתי ויצאתי.

במקלחת - נתתי למים לשטוף את גופי. העיקר שאין מחר בית ספר. חשבתי.
אחרי המקלחת ישבתי מול המחשב הנייד שלי וצפיתי בסרט סוחט דמעות על נערה שאיבדה את אהובה במלחמה והיא מגלה שהיא בהריון. הדמעות ירדו והרטיבו את לחיי.
"לא הנרי! אל תעזוב אותי... לא עכשיו." היא אומרת. אבל ליבו לא פעם. "בואי לואיז," אומר פיט - "בואי נלך." הוא ממשיך. "הנרי - אני אוהבת אותך!" אומרת לואיז.
אחרי שעה בערך נגמר הסרט. השעה הייתה 3 לפנות בוקר והייתי עייפה. קמתי לשירותים לשטוף את פני האדומים מדמעות והבטתי במראה. האדמומיות היוותה לי מראה נורא, מזל שאני בבית - חשבתי. אחרת...

הלכתי לישון כשקולה של לואיז מהדהד במוחי. "הנרי - אני אוהבת אותך!"

galgal12

וואוו...

תותי פרוטי D:

תותי פרוטי D:

וואו טוב או וואו רע?

galgal12

וואוו מושלם

תותי פרוטי D:

תותי פרוטי D:

וואו תודה!!!

galgal12

וואוו בבקשה.!

תותי פרוטי D:

תותי פרוטי D:

פרק 3

כשהתעוררתי בבוקר יום שבת, הייתי מאושרת - קמתי בהרגשה טובה, שזה הולך להיות יום טוב. קיוויתי שהוא יהיה כזה.
השעה הייתה שתים עשרה בצהריים כשירדתי לאכול ארוחה בעלת שם לא מוגדר. על המקרר היה מודבק פתק צהבהב עם מגנט:
"בלייר, נסעתי לבקר ידיד. אני מקווה להיות בבית עד הערב. אבל... עם הפקקים של יום שבת מי יודע מתי אחזור... אוהב - אבא" היה כתוב בכתב היד הנוראי של אבא, פעם היה לו כתב יפה: כשהוא היה עובד בתור מרצה באוניברסיטה, אחר כך הכתב נהפך לזוועת עולם.
"יופי אבא, איך חשבת שאגיע לעבודה היום..." רטנתי לעצמי וזרקתי את הפתק לפח האשפה. פתחתי את דלת המקרר והוצאתי מיץ תפוזים, ומארון אחד הוצאתי קופאת דגנים.
שמתי את הקופסא והבקבוק על הדלפק במטבח ופתחתי את ארון הצלחות והוצאתי כערה קטנה וכוס זכוכית. סעודת יום שבת בבוקר. חייכתי. הטלפון צילצל, חיכיתי שמשיבון יענה - אין לי כוח לשיחות מטרידות עם אנשים על הבוקר. שמעתי את הצפצוף מהמסדרון - "היי... בלייר, אמממ... אן הציעה ללכת לטיול על החוף... את יודעת.. לעשות על האש וכל זה... לנצל את הקיץ שנשאר... ויש יום יפה... היא הציעה לי להזמין אותך-" הרמתי את מבטי ורצתי לענות לטלפון: "הלו?!" שאלתי לשפורפרת הטלפון. "היי בלייר..." הוא ענה בהיסוס... "שמעת את ההודעה?" שאל. "כן." עניתי. "מי זאת אן?" היססתי. "ה... חברה שלי... אז את רוצה לבוא?" הוא שאל.
"כן... זה נשמע כיף. פשוט... אין לי מכונית. זאת אומרת - יש לי מכונית אבל אבא שלי נסע ואין לי עכשיו מכונית כי הוא לקח אותה." גימגמתי והוא צחק - "זה בסדר. אני יכול לאסוף אותך, איפה את גרה? תאמרי לי ואני אבוא - רחוב לינקולן? וושינגטון? שדרת האיימישים?" אמר. היססתי - "לא באף אחת מאלה." אמרתי "רחוב מייפלאוור" חייכתי. "אהה... וואו... ממש בפרברים." הוא אמר, "זאת עיירה, אדוארד, פרברים זה בערך כל העיר." צחקתי. "טוב.. אני מניח שאת צודקת. אז... יש לך כתובת מדוייקת?" המשיך -
"מייפלאוור 23. זה ממש קרוב לחורשה." אמרתי. "וואו.. אני מקווה למצוא את המקום" צחק. "אבוא לאסוף אותך בעוד שעה, תבואי עם בגד ים... כי הולך להיות רטוב..." הוא צחק. ניתקתי ועליתי להתארגן.

חיטטתי בארגזים האחורי ביותר - בו חייב היה להיות בגד הים שלי. "אההא! מצאתי!" אמרתי והוצאתי את הביקיני שלי. "הוא מדהים!" אמרה לי גייל - ידידתי הטובה ביותר, "אבא שלי יחשוב שאני נראת כמו איזו זונה." הימהמתי. "שיחשוב! מותק - מגיע לך להיות יפה, בסדר?!" היא אמרה וגררה אותי לקופה. עכשיו - כשהבטתי על הביקיני הלא חושפני שלי בצבע ורוד עתיק, הרגשתי שאפילו זה יותר מידי. הוצאתי שמלה קצרה ויפה שלבשתי המון, בצבע חום. אספתי את השיער, צחצחתי את שיני ושטפתי את פני - נראתי נאה.
נעלתי זוג כפכפי אצבע ויצאתי לחכות מול הבית.
12 ועשרה. איפה הוא? שאלתי בלחץ, לפתע שמעתי קול צופר. "הינה! בואי, מהר!" קרא לי אדוארד וירדתי אליו. "מזל שעמדת בחוץ... לא מצאתי את הבית." הוא אמר כשנכנסתי למכונית ה-ב מ וו, "אבל אמרתי לך מייפלאוור 23. המספר כתוב." התעקשתי. "כן. אבל יש שם של מישהו אחר על השלט." אמר ברצינות. "אבא שלי עצלן מכדי לצאת מהבית ולהחליף את השלט" חייכתי.
"מצטער אם יש פה ריח של בשר... אן שלחה אותי לקנות כי 'אני מבין בזה'." צחק. "דווקא לא מריחים כלום..." אמרתי. הוצאתי מהתיק שהבאתי איתי (ובו שמתי ברגע האחרון שוקולד משובח שקניתי בטיול השנתי לאוסטריה שנה שעברה.) את משקפי השמש שלי... הוא חייך, "רוצה לראות מה הכי כיף?" שאל והזיז יד אחת מההגה. החלון שלידי נפתח. הוא המשיך לנסוע והרוח ליטפה את פני, זה בהחלט היה כיף... ומרגיע. חייכתי. "כיף לכם שיש לכם ים קרוב כל כך לבית... זה כל כך ספונטני... בבית הישן שלי הייתי צריכה לנסוע שעתיים בשביל להגיע לאגם." אמרתי לבסוף, "זה באמת כיף... למה? איפה גרת? באיזור המרכזי של המדינה?" שאל. "אתה ממש רחוק. גרתי בקנדה." השבתי... "וואו... רחוק... ממש קר שם" הוא אמר.
כשהגענו, עזרתי לאדוארד להוציא את כל הדברים מתא המטען. מסתבר שזה לא היה כל כך פשוט:
מנגל, אוכל בכמויות... זה לא היה קל. אן הגיעה - שיערה הבלונדיני החלק והמושלם מסודר בהתאמה מלאה. "חשבתי שלא תגיעו!" היא אמרה בחיפזון וחיבקה אותו. "היי אן, אני אשמח להחזיר לך חיבוק אם תוכלי בבקשה לעזור קצת..." הוא גימגם והיא חייכה בדאגה, "הו בטח!" היא אמרה והוציאה מתא המטען שתי שקיות. "דייב, יגיע עוד מעט... אחותו נסעה לבית החולים.. היא עשוייה ללדת כל יום." סיפרה אן.
"או אן, תכירי - בלייר, ביילר, תכירי - זאת אן" הפגיש בינינו אדוארד. "היי... נעים להכיר" אמרתי בשקט... "היי." היא אמרה. "נחמד מצידך." אמרתי לה בחיוך קטן. "כן... חשבתי שאת נראת נחמדה. וממש אין לי חשק שתהיי בודדה וכל זה... וחוץ מזה - את חייבת שיזוף, חמודה. חייבת!" אמרה אן. הכינויים האלה: חמודה, מותק תמיד הרתיעו אותי - מי נראה להם שהם?! אבל ניסיתי להשאר חייכנית ועירנית. "או. אני מניחה שזה מסוג הדברים שיהיה לי קשה בהם." צחקתי.

אחרי בערך חצי שעה של ארגונים - עד שאן החליטה שהכל מאורגן כמו שצריך - התיישבתי על החול. "הקדמנו או משהו?" שאלתי את אדוארד שהנשכב על החול לצידי. "בכוונה. כולם אמורים לבוא רק בשתיים ועשרים. אני מקווה שלא אכפת לך. אן היא טיפוס שאוהב שהכל מסודר שכולם מגיעים" הוא צחק. השמעתי קול צחוק: "הייתה לי חברה כזאת..." סיפרתי. "אז את יודעת על מה אני מדבר..." אמר. הצמדתי קרוב יותר אל עיני את משקפי השמש. אם אבכה - שלפחות לא יראו. "אני בהחלט יודעת..." אמרתי וחייכתי חיוך קטן. "היא בטח עשתה לך מסיבת פרידה מרהיבה וכולם ממש שמחו שזה נגמר..." אמר לבסוף.. "היא לא הייתה בה." אמרתי ברצינות. הוא שתק. "למה?" שאל לבסוף. "זה סיפור ממש ארוך." אמרתי בקצרה. "יש עוד חצי שעה עד שכולם יגיעו. את צריכה יותר זמן מזה?" שאל בחיוך. "זה יספיק." אמרתי, איזה נודניק. בחיי! "אז... רוצה לספר?" שאל בקול מעצבן. "בכיתה ח' היה לה חבר, הוא היה בן 18 והיא הייתה מטורפת עליו... בכל יום לימודים היא רק חיכתה לרגע שתוכל לצאת מהכיתה ולהתקשר אליו. היא פשוט הייתה מדברת איתו - ושוכחת אותי. יום אחד הוא הציע לה לטוס איתו לחודש לצ'ילה. זה היה בחודש פברואר, שיא המבחנים. היא הסכימה לטוס איתו. אבל אז באה הבעיה, היא ביקשה ממני לחפות עליה ולספר להורים שלה שהיא ישנה אצלי בחדר, בפנימיה." התחלתי.
"רגע - גרת בפנימיה?" הפסיק אותי אדוארד, הינהנתי "במשך שנתיים. אפשר להמשיך בסיפור?" שאלתי.
הוא הינהן - "בכל אופן, זה נראה לי יותר מידי - נערה בת 14 לא צריכה לנסוע לבדה בעולם, אפילו עם זה בשביל חבר שהיא נורא אוהבת. והיא התחילה בהתחלה סתם להתרגז עליי. היא אמרה לי שאם זו הייתי אני ברור שהיא הייתה מוכנה לזה, היא אמרה לי שאין לי רגשות עם ככה אני שוללת ממנה את האהבה שלה. ואז התחלתי לצעוק עליה, שנמאס לי - שזה כל הזמן בן, בן, בן! ורק שצריכים את בלייר אז מבקשים את עזרתה. והיא צעקה עליי ואני אליה. בקיצור. נהינו שונאות אחת את השניה." אמרתי. "ואז היא עזבה את הבית ספר ואת העיר ולא פגשתי אותה לא כלום." הוספתי, "כנראה זה לא היה שווה את זה..." אמר אדוארד, הבטתי בו. "אתה רציני? היא הייתה אחת החברות הטובות שלי, זה היה מבאס." אמרתי ונשכבתי על החול. נער אחד הגיע. "ידעתי ששכחתי משהו..." אמר אדוארד וקם מהחול. "מה שכחת?" שאלתי והתרוממתי קצת. "אני נוסע הביתה רגע. רוצה לבוא או שתשארי ותחכי יחד עם אן לכולם?" שאל אדוארד בלי להסביר כלום, טכנית - העדפתי לנסוע איתו, להשאר בחברת החברים של אן ואדוארד לא הכי מצא חן בעיני. ומצד שני - גרמתי הרבה נזק בקשר הזה, וזה הספיק לי. "אם אן שואלת תגידי לה שאחזור עוד מעט." אמר ורץ למכונית שלו.
אבל אן לא שאלה כלום, להפך - היא התרוצצה בין אלה שהגיעו וחייכה וצחקה. לא נראה כאילו אדוארד עיניין אותה, נשארתי לשבת על החול הרך. לא טרחתי להסתכל עליהם או לחייך לעברם.
בסוף הוא חזר - עם לא אחרת מאשר גיטרה עשויה עץ מבריק. "אוהו, תראו מי בא!" אמר אחד הנערים.
"שלא כמוך אני באתי מוכן." אמר אדוארד. בטח מוכן - רצת הביתה להביא גיטרה, כמו שאמרתי קודם: פתטי.
התקרבתי כשקראו לי, אדוארד היה עסוק חלק מהזמן במנגל, וחלק מהזמן בלהקסים את הבנות, אותי הוא לא הקסים, הוא ניגן דברים פשוטים, אבל לא שר - אפילו שביקשה ממנו אן, הוא רק חייך בכל פעם ואמר: "אל תגזימו. אני? לשיר? הצחקתן." ואז קם לעזור במנגל וחזר אחרי כמה דקות לנגן.
כשהתחיל האוכל האוירה הייתה נחמדה: כולם ישבו במעגל וצחקו ודיברו. אחר כך רצו כולם אל המים - "מטורפים!!!!!!" צעקה אחת הבנות, היא צחקה ונצמדה אל נער נאה שרק טבל את רגליו. ישבתי על החול שוב - חייכתי לנוכח המראה המצחיק עד שכמעט לא שמתי לב שאדוארד נעמד מולי וטבע שאכנס למים. "אני לא יודעת..." מילמלתי. "נו. בחייך - זה כיף" אמר ומשך אותי בצורה כזו שכמעט עפתי פנימה. "אני מבטיח שאם תקפצי ותצללי ישר למים אני לא אדבר איתם יומיים שלמים ואתן לך משכורת ביד של ערב שלם." התחנן בפניי. חייכתי ורצתי אל המים. צללתי - תחושת המים עברה בכל גופי וכשהוצאתי את ראשי בכדי לנשום חייכתי בעיניים עצומות וניערתי את ראשי. הוא רק צחק - "אתה חייב לי!" צעקתי לעברו. "אני יודע. מאיזה יום את רוצה להתחיל את ההבטחה?" שאל. "יום שני." אמרתי וצללתי שוב.

"נהנת?" שאל אדוארד כשחנה מול הבית שלי. הינהנתי "מאוד".
"אני שמח." חייך אלי. "בשביל גיטרה נסעת לבית שלך? וואו אתה מוזר." אמרתי וחייכתי.
"זה עיניין אחר. את מנגנת על איזה כלי?"
"כן. פסנתר... אבל... אני חושבת שהגיע הזמן שאפסיק... בבית הספר הקודם שלי זה הועיל, פה קשה לי להאמין." אמרתי.
"לא נורא. אם תרצי, יש אצלי בבית פסנתר - את יכולה לבוא לנגן מתי שבא לך. הוא כבר לא בשימוש." הציע לי. "אני אזכור את זה." אמרתי.
פתחתי את דלת המכונית והבטתי בעיניו הכחולות. הוא חייך ונשק לי נשיקה קטנה על הלחי. "נפגש בשני." אמר. "טעות. מעשית אני אפגוש אותך בשני, טכנית - עד יום רביעי, מבחינתי, אתה לא קיים" אמרתי בנימה מנצחת. הוא צחק. "אז נפגש ברביעי, בלייר." תיקן ויצאתי. "תודה על הטרמפ, זה היה נחמד מצידך." אמרתי וסגרתי את דלת המכונית.
נכנסתי בשער הבית והלכתי בשביל הגישה. הדלת הייתה נעולה - אבא עוד לא חזר. הוצאתי את המפתח ונכנסתי.
עליתי למקלחת - אמבט חם התאים לי בדיוק. שקעתי לי באמבט - נותנת למים לשטוף אותי ולכסות אותי.
באמת היה נחמד בחברת אדוארד והחברים שלו, זה היה שונה - בקנדה, היה קר כבר בספטמבר והייתי עורכת את קניות החורף שלי כבר אז.
כשיצאתי - בחוץ ירד גשם, וזה הוסיף לאווירה שאהבתי: בחוץ קר ויורד גשם, בפנים חם ונעים. לבשתי מכנס וחולצה ארוכה, גרבתי את גרבי הבית האדומים שלי, והתיישבתי על אדן החלון, והבטתי החוצה:
מכונית שנוסעתי בגשם, וילדים שמכסים את ראשיהם חוזרים מהחורשה... גשם הוא דבר נורמלי פה - הבעיה היא שאין לדעת מתי הוא יבוא. בהיתי בטיפות שירדו במורד זכוכית החלון החלקה... כאילו הן במירוץ - אחת נגד השניה... נגעתי בזכוכית הקרה, ולחשוב ששעתיים קודם הכל היה מואר והשמש כיכבה בשמי התכלת, ואילו עכשיו היה קר, וירד גשם, והשמיים היו סגריריים.
ואז העברתי את היד הקרה על המקום בו נשק לי אדוארד, וחייכתי - משהו בו, היה אחר - לא רגיל. היה אכפת לו ממני, ולא כי הוא היה חייב - כי הוא רצה. כי הוא באמת באמת רצה.

"בלייר?" שאל אבא לקראת ערב, כשחזר הביתה. "תודה שהועלת בטובך לחזור!" קראתי למטה.
"מצטער, היו פקקים." מילמל. "איך היה לך היום? עשית משהו מיוחד?" שאל.
"הייתי בים עם חברים." עניתי, אם לקרוא לזה חברים... "נחמד." אמר - "לא היה קר?"
"היה, אבל מתרגלים." אמרתי. "איפה אתה היית?" שאלתי. "לא ראית את הפתק? נסעתי לבקר ידיד שגר בדרום המדינה." אמר.
"ראיתי. אני צריכה לצאת לעבודה... גם ככה אני מאחרת כבר..." אמרתי ולקחתי את הנעליים.
"אל תחזרי מאוחר בלייר, זה לא מצא חן בעיני אתמול."
"אין לי היום משמרת ארוכה... שלוש - ארבע שעות." אמרתי בעודי נועלת את הנעליים.
"והשעה עכשיו שמונה." אמר אבא במרירות. "יש לי מפתח, מבחינתי אתה יכול ללכת לישון גם בתשע." אמרתי וקמתי לצאת. "אל תתחצפי אליי בלייר. דיברנו על זה." אמר אבא.
"ביי." אמרתי ויצאתי. לא עברו חמש דקות עד שהגעתי אל הרכב וכבר הייתי כולי רטובה - רק זה חסר לי: להיות מנוזלת - כשנסעתי בכביש היה קשה לראות את התנועה - הגשם כיסה כל הזמן את החלון וכל הזמן הייתי צריכה לנגב עם הווישרים. כשהגעתי רוב מקומות החניה היו פנויים, כנראה מזג אוויר כמו זה לא מושך קהל. הטענה שלי הייתה נכונה - בפנים לא היו הרבה אנשים, פה שולחן, שם שולחן. נגשתי אל חדר המלצרים מאחור, ליד המטבח. "החיילת בלייר מתייצבת למשימה." אמרתי וחייכתי לאיזבלה שפניה קרנו אור לעומת הסגריריות בחוץ. "משוחררת." אמרה ויצאתי מעמידת חייל, צחקתי. "סליחה על האיחור - אבא שלי לקח את המכונית ולא היה לי איך להגיע." אמרתי בשקט. "זה בסדר, קורה." סלחה איזבלה. "מה לעשות?" שאלתי את איזבלה אחרי שתיקה קצרה. "בינתיים כלום. יש יום חלש היום..." ענתה, "ראיתי..." אמרתי בהיסח דעת, "אני מבינה שימים גשומים לא מביאים קהל רב למקום."
"לא... זה לא זה.. זה יום שבת - מחר ראשון: כולם בכבישים לנסוע לארוחות ולבקר משפחה. ימי שבת הם לא הצד הטוב שלנו." הסבירה.
"ואיפה אדוארד?" שאלתי.
"נדלקת על המליין הקטן..."
"לא! ממש ממש לא! הגזמת, מה לי ולו?" אמרתי במהירות, "רגע - אמרת 'מליין'?" שאלתי.
היא הנהנה - "בלייר, אבא שלו הוא המנהל של הרשת המסעדות ויותר מזה."
"ידעתי שיש לו כסף אבל לא ירקתי אפילו לכיוון המיליונר"
היא צחקה - "ולשאלתך, ברור לכולם שהוא אוהב אותך, גם אם לא מדובר באהבת זוג יונים"
"אני לא מאמינה לך... שהוא יאהב אותי? אני לא בליגה שלו, שלא לדבר על זה שיש לו חברה - הוא בסך הכל חושב שאני נחמדה. אני נחמדה בעיניו. זה הכל."
"שיהיה... בכל אופן - הוא אף פעם לא מגיע בראשון או בשבת... אבל הוא תמיד מגיע לביקור קצרצר."
באותו רגע נפתחה הדלת הראשית וארבעה אנשים (שנראה כאילו באו לדאבל דייט) נכנסו. "קדימה - חיילת, לכי להפציץ הופעה, ותמליצי על המרק עדשים. הוא נהדר." פקדה עלי איזבלה לצאת. חייכתי ויצאתי למלצר.

"בבית" לחשתי בסוף היום, אף על פי שהשעה הייתה כבר אחת בלילה וזה היה בסך הכל תחילת יום חדש.
שום תגובה - נו בטח, אבל בטח נרדם מזמן. נכנסתי לחדרי ופשטתי מעלי את הבגדים הרטובים ולבשתי פיג'מה, נשכבתי במיטה ונתתי לעצמי לשקוע בשינה...
בבוקר קמתי לריח של פנקייק - אחח פנקייק של אבא, חשבתי ומיהרתי לצחצח שיניים ולשטוף פנים וירדתי חיש מהר למטה. "פנקייקים!" אמרתי בקול ילדותי כשנכנסתי למטבח. אבא חייך וצחקק - "כן... בזמן שישנת הספקתי גם ללכת לקנות בחנות 24/7 ברחוב לינקולן סירופ מייפל, קצפת ותותים..." אמר. "הגעתי הביתה ממש מאוחר!" התגוננתי ואבא חייך. "בסדר, בסדר - תוציאי צלחות ונשב לאכול." אמר. עשיתי כדבריו, וארגנתי את הדלפק. "אז איך את מסכמת את השבוע הזה?" שאל אבא כשהוא בוחש את הקפה. "עבר." אמרתי ומרחתי ממרח שוקולד על פנקייק שהונח על צלחתי. "איך אתה?" שאלתי. "אותו דבר בערך. בסך הכל - אני מרגיש קרוב מתמיד לפתור את המשוואה." ענה. "אתה והמשוואה הזאת שלך...." אמרתי בחולמניות.
הוא חייך - "את צריכה את המכונית היום?"
"לא. למה?"
"סתם... חשבתי לנסוע לקנות צבע, כשחזרתי אתמול ראיתי שהבית חייב צביעה..." הסביר, "אתה קונה לבן, כן?" שאלתי בדאגה. "למען האמת חשבתי לקנות צבע צהוב לימון, או וורוד. אבל אם את מתעקשת על לבן, אז שיהיה לבן." אמר. "אם אתה תצבע את הבית בצהוב או בכל צבע שהוא לא לבן, אני אתפוס את הטיסה הראשונה לוונקובר, ולא אספר לך את הכתובת." הזהרתי בצחוק. אבא חייך - "כדאי שאצא עכשיו, עוד מעט יתחילו הפקקים." אמר אבא ולקח את המפתחות לרכב, "אני מקווה לחזור עד שעות הצהריים המאוחרות..." היסס ויצא.
נשארתי לבדי, יושבת על הכיסא מול הדלפק ואוכלת פנקייקים. הבטתי אל החצר האחורית, היא הייתה רטובה, אבל בעיקר ריקה. פתחתי את דלת הזכוכית שהובילה לחצר האחורית ומעמדתי על הדק הלח, כפות רגלי קפאו במהירות. הרגשתי את האויר הקר ושאפתי אותו אל ריאותיי. מזג אוויר נורמלי לחודש ספטמבר קנדי, למיקום הקיים פחות. חזרתי פנימה - סוגרת אחרי את דלתות הזכוכית - ועליתי לחדרי.

"יש לך דוא"ל חדש." נשמע ציפצוף מהמחשב, בעודי עושה שיעורים בהיסטוריה.
הרמתי את מבטי והבטתי על צג המחשב - קיבלתי מייל חדש, מאמא שלי.
"בלייר חמודה!
מה שלומך? מה חדש? איך בבית הספר החדש? התאקלמת כבר? הכרת אנשים נחמדים? איך בעבודה? התחלת לעבוד?
מצטערת על המכתב הקצר, אני נוסעת מחר לעשרה ימים,
אוהבת ומתגעגעת אמא."

היה כתוב במייל. חייכתי - ומיד התחלתי לענות תשובה:
"איילין," פתחתי - הפסקתי לקרוא לה אמא בערך מאז חזרנו לדבר.
"שלומי טוב, תודה ששאלת. מה שלומך? לאן את נוסעת?
ולשאלותייך - אין הרבה חדש, ובבית הספר ממש בסדר, אבל שונה מבית הספר הקודם.
אם התאקלמתי בו? כן. בערך, אתמול הייתי בים עם חברים, זאת אומרת - לא בדיוק חברים שלי, אלא חברים של ידיד, אם אפשר לקרוא לו כך.
קוראים לו אדוארד אמסטרונג, הוא בכיתה שלי. בחיי - את היית אומרת שהוא נער החלומות של כל מתבגרת! הוא עשיר ברמות, וכל הבנות מאוהבות בו, כמובן - כמו כל סיפור כזה, יש לו חברה. היא... נראת בסדר, זאת אומרת היא ממש יפה והיא זאת שהזמינה אותי למפגש אתמול, אבל... לא ממש דיברתי איתה - לא נראה לי שהיא רוצה כל קשר איתי. שלשום הוא ליווה אותי לשירותים בגלל שריטה קלה, ובסוף היום היא כעסה עליו, אם לקרוא לזה כעסה, היא לא הייתה מרוצה מהאיחור שלנו שלשום בקיצור... אבל היא לא ניסתה לדבר איתי ממש אתמול, היא עשתה את זה רק מתוך נחמדות.
בעבודה - הכל ממש טוב, איחרתי ביום הראשון, אבל סלחו לי על זה - והאחראית מלצרית ממש נחמדה.
ספרי לי לאן את נוסעת? בבקשה! נמאס לי מכל המסתוריות הזו...
בכל אופן,
שלך - בלייר."

כתבתי ושלחתי, בחוסר ביטחון - אבל ידעתי שאם לא אשלח עכשיו, לא אחזיר תשובה למייל לעולם.
נשענתי על הקיר ובהיתי ברחוב השומם.

galgal12

אוקיי.
זהו.
אני נכנעת.
מאיפה למדת להיות כל כך כישרונית?
מאיפה את מביאה את הרעיונות האלה?

תותי פרוטי D:

תותי פרוטי D:

חחח אין מושג... פשוט יוצא XXD
תוודה
(: